Митрополит Ігор

Народився у с. Липиці Миколаївського р-ну Львівської області. Після здобуття технічної освіти та служби в армії, у 1973 р. вступив до монастиря Чину Найсвятішого Ізбавителя. Вивчав філософію та богослов'я в підпільній семінарії у Львові. На пропозицію настоятеля в 1977 р. переїхав у Вінницю і там продовжував навчання, яке закінчив у 1980 р., прийнявши тайну священства. Вічні обіти склав 2 липня 1981 р. Працював при римо-католицькій Церкві, що давало можливість нелегально допомагати місцевому священикові удяляти вірним різні тайни, зокрема сповідати. З 1990 по 1996 рік був Протоігуменом ЧНІ. У 2001 р. навчався на курсах форматорів (вихователів ченців) у Римі. За рішенням Синоду Єпископів УГКЦ став єпископом-помічником Львівської архиєпархії. Єпископська хіротонія відбулася 17 лютого 2002 р. у Львові. У зв'язку з перенесенням осідку Глави УГКЦ до Києва та згідно з рішенням Синоду Єпископів 5-12 жовтня 2004 р. обраний Архиєпископом Львівської архиєпархії. Чин введення на престол відбувся 10 листопада 2005 р.

У зв'язку зі зреченням з уряду Верховного Архієпископа Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Любомира (Гузара), архієпископ Львівський Ігор (Возьняк) згідно з канонічним правом був Адміністратором УГКЦ з 10 лютого до 27 березня 2011 року.

Під час Архиєрейської Літургії  в архикатедральному соборі св. Юрія у Львові 29 листопада урочисто проголошено про створення Львівської митрополії Української Греко-Католицької Церкви та інтронізовано Митрополита Львівського. Ним став архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк). Відсьогодні титул правлячого Львівського архиєрея буде «Львівський  архиєпископ і митрополит». Архиєпископство Львова піднесене до гідності Митрополії, а собор святого Юра у Львові оголошено архикатедральним собором Львівської митрополії УГКЦ.

Владика Богдан (Дзюрах) Адміністратор Патріаршої курії, секретар Синоду єпископів УГКЦ зачитав грамоту про створення Львівської митрополії УГКЦ. У ній йшлося про всю історію УГКЦ, про її важкий шлях до створення, а потім відновлення структур Києво-Галицької Митрополії, про легалізацію УГКЦ  після тоталітарного режиму, про повернення УГКЦ до Києва.

«Боже повеління виявило справедливість, і наша Церква повернулася до первопрестольного граду Києва. УГКЦ прямує до утвердження патріаршого устрою,  і ці старання визнають у Римі. Синод вирішив створити на землях Києво-Галицької Церкви три нових митрополії. Ці наші рішення поблагословив і схвалив Папа Бенедикт XVI», – оголошено у грамоті.

Також оголошено, що до складу Львівської митрополії входить Львівська архиєпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії.

До Івано-Франківської митрополії – Івано-Франківська та Коломийсько-Чернівецька єпархії.

До Тернопільсько-Зборівської – Тернопільсько-Зборівська та Бучацька єпархії.

Першими митрополитами новостворених митрополій проголошено владику Ігоря (Возьняка), Архиєпископа Львівського, владику Володимира (Війтишина), єпарха Івано-Франківського та владику Василя (Семенюка), єпарха Тернопільсько-Зборівського.

Крім новостворених, ще однією митрополією УГКЦ в Україні є Києво-Галицька митрополія, яку очолює Блаженніший Святослав. До її складу входять Київська архиєпархія, Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати.

Оголошено, що Києво-Галицька Митрополія є спадкоємницею усього майна УГКЦ. Місто Галич, яке відноситься до Івано-Франківської області, підлягає безпосередньо в розпорядження Києво-Галицького Верховеного архиєпископа, а в майбутньому Патріарха.

Церемонію возведення на престол Митрополита Львівського архиєпископа Ігоря (Возьняка) здійснив Глава УГКЦ Патріарх Святослав.

"Подібної події мабуть давно не було у Львові. Ми можемо сказати, що подібною подією двісті років тому тішився Львів, коли тут створювалася Галицька Митрополія, але радше з відчуттям смутку, оскільки наші єпископи, наші єпархії були від’єднані від свого отця і глави у стольному граді Києві. Але сьогоднішня подія є особливою, оскільки новостворена Львівська Митрополія у своїй природі і своїй структурі продовжує традицію, спадкоємство і правонаступництво цього славного княжого града", – сказав Глава УГКЦ.

У промові Патріарх Святослав назвав Львівську митрополію другою за важливістю після Києво-Галицької Митрополії  УГКЦ і наголосив, що здійснилася воля усіх попередніх Глав УГКЦ: Митрополита Андрея ( Шептицького), Патріарха Йосифа (Сліпого), кардинала Мирослава-Івана Любачівського, Патріарха Любомира (Гузара), які впродовж своїх служінь йшли до цієї мети. 

Участь у Літургії  взяли усі владики УГКЦ на чолі з Патріархом Святославом (Шевчуком), Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський адміністратор Мукачівський ГКЦ владика Мілан (Шашік), єпископи РКЦ в Україні Маркіян Трофим'як та Леон Малий, екзарх Грецької Католицької Церкви Димитріос Салахас. На Літургії також був присутній Митрополит Львівсько-Сокальський УПЦ КП владика Димитрій (Рудюк).