Презентація монографії та виступ учнів катехитичної школи

"Духовне виховання – це постійний ріст не тільки дітей, але й педагогів"

Виховувати дітей потрібно серцем і душею. А те, що закладається в молодшому шкільному віці – зростає впродовж цілого життя,

– вважає досвідчений педагог, доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки УКУ, директор Катехитичної школи ім. Митрополита Андрея Шептицького в Самборі Вікторія Марко, яка презентувала студентам та гостям УКУ свою монографію «Духовне виховання дітей молодшого шкільного віку в катехитичних і католицьких школах» 22 вересня 2015р.

 «Ця книга – результат 13-ї діяльності катехита на парафії, моєї віри, яка спонукає мене до діяльності, роботи з дітьми, постійних розмов з батьками та дітьми», – розповідає катехит.

За словами Вікторії Марко, духовне виховання відбувається за принципом сходження і піднесення: як Христос зійшов до людськості, щоб підняти людину до божества, так і педагог повинен зійти до дитини, зуміти дивитися її очима, відчувати її серцем, щоб допомогти їй духовно зростати і пізнавати свого Творця. Без глибокого духовного досвіду самого педагога цей рух є неможливий. Тому духовне виховання – це постійний ріст не тільки дітей, але й педагогів.

Рецензенти, які були на презентації цієї книжки розповідають, що в ній зібраний численний емпіричний матеріал про католицьке шкільництво, про систему катехитичних шкіл в Україні, показана історична ретроспектива, є витяги із документів Католицької Церкви про католицьке шкільництво, а також про атмосферу, яка повинна панувати в школі, про вимоги до педагога, який хоче навчати дітей.

Особливістю катехитичної школи пані Вікторії Марко полягає в тому, що вона поєднує катехизацію з активним вивчення англійської мови. Тобто молитви, вірші, пісні, замальовки – англійською мовою.

Професор УКУ Марія Швед розповідає, що в нашу сучасність зі стрімкою девальвацією цінностей, безвідповідальності та безпорадності все ще спостерігається сплеск героїзму, жертовності: «Все ще є люди з якими соціальним педагогам потрібно працювати й дуже добре, що вже є підручник, який допомагає працювати з наймолодшими дітьми, він випереджає свій час». “Від цих малесеньких дітей починається наше життя, ми повинні дбати саме про їхню духовність, щоб вони зростали в дусі служіння Богові та Батьківщині”, – зазначила Марія Швед.

Враженнями від монографії також ділилися рецензент отець Андрій Стадницький - Голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ; отець Володимир Коркуна - адміністратор прокатедрального храму Покрови Пресвятої Богородиці м.Самбора, с.Георгія, референт в справах освіти і виховання Львівської Архиєпархії, зачитала лист від с.Христофори (Буштин) - Голови Комісії УГКЦ у справах освіти і виховання; Марта Коваль - випускниця катехитичної школи імені митрополита Андрея Шептицького, а зараз студентка УКУ; Володимир Нетак - директор видавництва УКУ.

Чудовим завершенням став виступ учнів катехитичної школи імені митрополита Андрея Шептицького. Молоді люди вдало, по акторське та з гумором зуміли відобразити частинку реального життя в Україні і показати свою відданість та любов до Неї. Їхній виступ заставив усіх присутніх призадуматись над своїм особистим відношенням до Батьківщини та зворушив серця кожного. Після виступу можна було почути слова: "ці діти є не такими як всі, вони особливі, це - справжнє майбутнє нашої України!" Дякуємо Богові за них, а їм дякуємо за активну християнську позицію, яку вони засвідчили на події презентації монографії та засвідчують щоденно своїми вчинками та любовю до Бога.

МОНОГРАФІЮ МОЖНА ПРИДБАТИ У ХРАМІ ПОКРОВУ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ М.САМБІР, АБО У АВТОРКИ В.МАРКО (097 3877372), вартість одного примірника - 120 грн.